Vadide şovlar ve gösterilerle büyüleyici bir gece: “Bisikletin başkenti olmak istiyoruz”

AK PARTİ 4.06.2023 21:40:33 0
Dünyanın en heyecanlı yarışı BMX Racing World Cup öncesinde Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’ndeki lansman gecesine bisiklet-motosiklet şovları ve birbirinden özel gösteriler damga vurdu. Özel gecede dünyaya mesaj veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sakarya’yı bisiklet yollarıyla çevirdik ve iki önemli unvana sahibiz. Biz bisikletin başkenti olmak istiyoruz” dedi. 3-4 Haziran’da vadi içindeki pistte 25 takımdan 250 sporcu şampiyonluk için ter dökecek.

Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en prestijli bisiklet kupası BMX World Cup öncesi görkemli bir lansman gecesi düzenledi. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde Murat Kekilli konseriyle başlayan geceye unutulmaz bisiklet, motosiklet şovları, gösteriler ve geleneksel dans performanslarıyla devam etti.

Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu sporcuların Sakarya’da pedal çevireceği BMX Racing World Cup öncesinde sahne ve ışık şovları yapıldı. Yüzlerce Sakaryalı, konser ve lansman için vadideki tribünleri doldurdu. Hünkâr Dans Topluluğu’nun performansı, özel ekiplerin yaptığı bisiklet-motosiklet şovları nefes kesti.

Geceye damga vurdular
Büyükşehir Spor Kulübü’nün farklı branşlarındaki genç sporcuları kortej oluşturarak tribündeki Sakaryalıları selamladı ve açılış gecesi sonunda 20 bisiklet çekilişle sahibini buldu. Dünya Bisiklet Birliği’nin (UCI) en özel akrobasi sporcuları yaptıkları şovlarla geceye damgasını vurdu.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Projeler Şube Müdürü Ali Murat, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, İl Gençlik ve Spor Müdürü Nevzat İnanç, Büyükşehir bürokratları, STK temsilcileri ve çok sayıda sporsever katıldı.

“Sakaryalı her yere bisikletle gidecek”
Açılış konuşmasını yapan Başkan Yüce, Sakarya’da yakında her vatandaşın evinden çıkıp rahatça bisikletle yolculuğa çıkabilmesi için dört bir yanda bisiklet yolları inşa ettiklerini belirterek, “Sakaryamız pek çok noktada en avantajlı şehirlerden birisidir. Bu avantajlardan biri de şehrin neredeyse tamamının bisiklet kullanımına uygun olmasıdır. Avrupa Spor Şehri ve   Bisiklet Dostu Şehir ünvanlı şehrimizin neredeyse tamamına bisiklet yolları inşa ediyoruz. Sakarya’da herkes evinden çıkıp bisikletine binecek ve şehirde ulaşamayacağı nokta kalmayacak. Ayrıca akıllı istasyonlarda bisikletlerimizi kiraya çıkarıyoruz” dedi.

“Bisikletin başkenti olmak istiyoruz”
Yüce, 3-4 Haziran’da düzenlenecek dünya kupasıyla Sakarya’yı tüm dünyanın göreceğini belirterek, “Bike Fest kapsamında Sakarya’mızda, ülkemizden ve dünyadan birçok sporcuyu, sporseveri ağırlıyoruz. 110 ülkeden canlı yayın yapılan yarışlarımız heyecan dolu geçiyor. Dünya yarışları ve çeşitli etkinliklerle yine dünyanın kalbi, Bisiklet Şehri olan Sakarya’mız da atacak. Şehrimizin adını farklı alanlarda da dünyaya duyuracağız. Bisikletin başkenti olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bisiklet ve Sakarya
2020 yılında ülkemizde ilk defa uluslararası bir bisiklet organizasyonuna ev sahipliği yapan Sakarya, bu tarihten sonra ilkleri devam ettirdi ve dünyada sayılı şehirlere verilen ‘Bisiklet Dostu Şehir’ unvanını aldı. Şehrin adını dünya sahnesine çıkaran Büyükşehir, dünyanın en heyecanlı yarışı UCI BMX Racing World Cup Series 1-2 yarışlarına ev sahipliği yapacak. 110 ülkede canlı yayınlarla takip edilen şampiyon bisikletçilerinin pedal çevirdiği yarışlar 3 Haziran Cumartesi ve 4 Haziran Pazar günü Camili’deki vadi içinde gerçekleştirilecek. 25 ayrı takımda 250 sporcu şampiyonluk için ter dökecek. Yarışların sonrasında ise 20.30’da ünlü isim Cengiz Kurtoğlu Sakaryalılara konser verecek.

Sakarya Bike Fest'in programı:

●         3 ve 4 Haziran Cumartesi-Pazar (iki gün sürecek)
UCI BMX Supercross World Cup1, 2 - (Dünya Kupası)-Ayçiçeği Bisiklet Vadisi
Başlangıç Saati: 09:00 –17:00

3 Haziran: Cengiz Kurtoğlu konseri
Yer: Ayçiçeği Bisiklet Vadisi
Saat: 20.30


Sakarya,Sakarya Belediyesi

Fatma ve Ömer Faruk kardeşlerimizin mutluluklarına ortak olduk.

Mamak’ta Köşe Bucak Temizlik Sürüyor

DARICA'NIN TARİHİ ÇINARLARI KORUMA ALTINDA

Büyükkılıç’tan Ulaşımını Sıcak Asfaltla Buluşturduğu Kapuzbaşı Şelalesi’ne Davet

2. Hanımeli Alışveriş Şenliği Ertelendi

Nişancı Seyir Terası Eyüpsultan'a çok yakışacak

Antalya Otomobil Festivali yoğun ilgi gördü

Başkan Yüce’den Kaynarca’nın altyapısı tamamlanan kısımlarına asfalt müjdesi

Ertuğrulgazi Mahallesi İmar Uygulaması

24.2°