Sakarya’da BMX World Cup heyecanı: Dünyanın en iyileri vadide pedal çeviriyor

AK PARTİ 4.06.2023 21:40:31 0
Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı dünyanın en heyecanlı bisiklet yarışı UCI BMX Racing World Cup yarışlarının ikinci etabı Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde start aldı. Yoğun yağışa rağmen tüm heyecanın doruğa çıktığı yarışta yıldız sporcular şampiyonluk için pedal çeviriyor. Mücadelenin 2’inci etabı 17.00’da sona erecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı dünyanın en heyecankı bisiklet yarışı BMX Racing World Cup’un 2’inci etabı start aldı. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde yoğun yağışa aldırış etmeyen dünya yıldızı sporcular, şampiyonluk için adeta tüm sınırları zorluyor.
23 yaş altı erkekler, 23 yaş altı kadınlar, elit erkekler ve elit kadınlar olmak üzere 4 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışlarda toplam 232 sporcu start aldı. Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonalarının kıyasıya mücadele ettiği yarışlar eleme usulü ile gerçekleştiriliyor.

Yarış sonrası konser
Vadi içindeki mavi pist içerisinde cross bisikletleriyle kıyasıya yarışan sporcular, zeminin yağış sebebiyle kayganlaşmasıyla zorlu bir etapla karşı karşıya geldi. 11.00’da start alan yarışlarda haftanın son etabı olan 2’inci etabı saat 17.00’da sona erecek. 3 ve 4’üncü etaplarının Hollanda’da yapılacağı dünya yarışı heyecanı, önümüzdeki hafta yerini Sakarya’da yapılacak  (Cumartesi ve Pazar / 10-11 Haziran) BMX Europa Cup’a (Avrupa şampiyonası)  bırakacak.

Gün boyu devam edecek yarışlar sonunda Büyükşehir Belediyesi 40 adet bisikleti çekilişle dağıtacak. Ayrıca Bisiklet Vadisi’ndeki yarıştan sonra coşku, bu akşam 20.30’da yapılaak olan Cengiz Kurtoğlu konseriyle zirveye tırmanacak.

BMX Racing World Cup
4 ayrı ülkede 10 etap olarak gerçekleştirilecek Dünya Kupası’nın ilk 2 etabı Sakarya’da 3 ve 4. etap ise Hollanda’da koşulacak. Dünya kupası serileri 13-14 Ekim tarihlerinde 9 ve 10. etaplarla Arjantin’de sona erecek ve dev organizasyonun şampiyonu bu tarihlerde belli olacak.

Takvim:
● 10-11 Haziran 2023
UEC BMX European Cup Rounds 9,10- (Avrupa Kupası)-Ayçiçeği Bisiklet Vadisi


Sakarya,Sakarya Belediyesi

PAMUKKALE BELEDİYESİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU (GÖZLER)

KOMUTANLARDAN BAŞKAN TOSYALI’YA ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi, Çevre Dostu Aydınlatma Projeleri ile Kentin Geleceğine Işık Tutuyor

BAŞKAN ALTAY: “MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN”

PİR ALİ SULTAN TÜRBESİ VE MESCİDİNDE RESTORASYON ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

İnegöl’de yollara kalite, ulaşıma konfor geliyor

Fatma ve Ömer Faruk kardeşlerimizin mutluluklarına ortak olduk.

Mamak’ta Köşe Bucak Temizlik Sürüyor

DARICA'NIN TARİHİ ÇINARLARI KORUMA ALTINDA

24.2°