Gebere Barajı Mesire Alanı Rekor Kırdı

AK PARTİ 25.06.2024 16:12:14 0
Gebere Barajı Mesire Alanı Rekor Kırdı
 
                 
 

9 GÜNLÜK TATİLDE 5 BİN 426 ARAÇ GİRİŞ YAPTI

Niğde Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek, Türkiye’nin en kapsamlı dinlenme ve oyun alanlarından biri haline getirilen Gebere Barajı Mesire Alanı, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de vatandaşların akınına uğradı.

Tatil boyunca on binlerce vatandaşın doğayla iç içe olmanın keyfini yaşadığı Gebere Barajı Mesire alanına giriş yapan araç sayısı 5 bin 426 oldu. Bu rakam rekor olarak kayıtlara geçti.

Piknikçilerin ve adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi olan Gebere Barajı Mesire Alanı, Kurban Bayramı tatilinde de rekor sayıda vatandaşı ağırladı.

Gebere Barajı Mesire Alanı, 15 Haziran Cumartesi günü başlayan ve 23 Haziran Pazar günü sona eren Kurban Bayramı tatili boyunca hem Niğde’de ikamet eden vatandaşlar hem de bayram dolayısıyla il dışından gelen tatilcilerle doldu taştı.

Çatılı piknik masaları ve barbeküleri ile vatandaşların doğayla iç içe ve geniş bir alanda piknik yapma olanağı bulduğu Gebere Barajı Mesire Alanında, çocuklar da modern oyun grupları, dev salıncak ve survivor oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirdiler.

Gebere Barajı Mesire Alanına gelen adrenalin tutkunları Macera Parkurunda zipline deneyimini yaşayıp paintball oynamanın ve ATV ile parkurda tur atmanın keyfini yaşadılar.

 

TATİLCİLERDEN BAŞKAN ÖZDEMİR’E TEŞEKKÜR

9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca 5 bin 426 araç girişi ile rekor kıran Gebere Barajı Mesire Alanına ilk kez gelen vatandaşlar, kente böylesine güzel ve kapsamlı mesire alanı kazandırmasından dolayı Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e teşekkür ettiler.

 

BAŞKAN ÖZDEMİR: GEBERE MESİRE ALANINA OLAN İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise Gebere Barajı Mesire Alanına, vatandaşların ilgisinin her geçen gün artıyor olmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.

Mesire Alanında vatandaşların aileleri ile birlikte güvenli bir şekilde piknik yapabildiklerine vurgu yapan Başkan Özdemir, macera parkurunda ise isteyen vatandaşların adrenalin yaşayabildiğine dikkat çekti.

Gebere Barajı Mesire Alanını 2 yıl önce düzenleyerek, Türkiye’nin en büyük mesire alanlarından biri haline getirdiklerini anımsatan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Vatandaşlarımızın ilgisi her geçen gün artıyor. Özellikle tatillerde ve hafta sonları çok sayıda vatandaşımız aileleri ile birlikte buraya gelip doğayla iç içe olmanın keyfini yaşıyor. Böylesine güzel bir eseri Niğde’mize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 


Niğde,Niğde Belediyesi

Başkan Büyükgöz Geleneği Sürdürüyor

Şanlıurfa Tarihi Çarşılarındaki Esnaftan Uygulamaya Tam Destek

ERDOĞAN’IN TRABZON’A SELAMI VAR

BAŞKAN GENÇ’TEN ÖZGÜR BASIN MESAJI

Halk Ekmek Büfelerinde Glütensiz Unlu Mamullerin Satışı Başladı

Başkan Görgel: “Şehrimizin İhtiyaçlarını Bir Öncelik Dâhilinde Karşılıyoruz”

Taraklı Hacıyakup Mahallesi Nazım İmar Planı Değişikliği

Büyükşehirli Burak Paris yolcusu: Türk Bayrağı’nı o dalgalandıracak

“Arifiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda adımlarımızı hızla atacağız”

35.2°