Esenyurt’ta Yarım Kalan Projeler Tamamlanıyor

CHP 10.07.2024 13:55:16 0
Esenyurt’ta Yarım Kalan Projeler Tamamlanıyor

Esenyurt’ta 10 yıl önce yapımına başlanan ancak yarım kalan Yıldız Camii projesinin tamamlanması için çalışma başlatıldı. Aynı anda 2 bin 276 vatandaşın hizmet alabileceği proje, kısa sürede tamamlanarak ibadete açılacak.

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, yarım kalan projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalara hız verdi. Bu kapsamda 2014 yılında temeli atılan ancak yarım bırakılan Yıldız Camii projesinin yapımına yeniden başlandı. Esenyurt Zafer Mahallesi’nde 4 bin 923 metrekare alan üzerine inşa edilen ve temeli 10 yıl önce atılan proje, kısa sürede tamamlanarak, ibadete açılacak.

10 Yıldır Bekleyen Yıldız Camii Tamamlıyor

2 bin 276 kişilik namaz kılma alanına sahip 5 minareli Yıldız Camii projesinde, 400 metrekare külliye, Kur’an kursu, 2 bin 700 metrekare avlu ve sosyal donatı alanları yer alıyor. Caminin alt kısmında Başkan Özer’in hayata geçirdiği, günlük 15 bin kişiye sıcak yemek kapasiteli Aşevi ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü de bulunuyor.

Vatandaşların öncelikli olarak ihtiyaç duyduğu projeleri hayata geçirmeye başladıklarını söyleyen Başkan Özer, “Bu cami 10 yıldır bekliyordu. Bizim için utanç vesilesi olmuştu. Caminin bitirilmesi için çalışmaları başlattık ve kısa sürede bitirerek halkımızın ibadetine sunacağız. Esenyurtlu hemşerilerimize her alanda hizmet sunmaya devam ediyoruz” dedi.


İstanbul,Esenyurt Belediyesi

İZMİT’TE YAZ AKŞAMLARI SEZEN AKSU ŞARKILARIYLA DEVAM EDECEK

BAŞKAN BOLTAÇ ÇARŞI ESNAFI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Başkan Mutlu, Bilim Merkezi’nde Çocuklarla Buluştu

BAŞKAN KARA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

TEPEBAŞI BELEDİYESİ'NDEN ÜRETİCİ KADINLARA BİR DESTEK DAHA

BAŞKAN ATAÇ'TAN LOZAN MESAJI

BAŞKAN ATAÇ'TAN BASIN BAYRAMI KUTLAMASI

Kösedağı: “Kalamış Parkı’mızı Kimseye Vermeyiz”

BAŞKAN HÜRRİYET, GÜLÜMSE KAFE PERSONELİYLE BİR ARAYA GELDİ

35.2°